_DSC3301
festival saha
Previous Next Play Pause
_DSC3216 _DSC3287 _DSC3290 _DSC3301 festival saha

U Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo, povodom obilježavanja Dana Općine Novo Sarajevo 06. i 07. maja ove godine održan je četvrti po redu novosarajevski šahovski festival. Na ovogodišnjem šahovskom festivalu učestvovao je 51 takmičar, šahisti i šahistkinje iz Sarajeva, Tuzle, Bijeljine, Doboja, Istočnog Sarajeva i Pala. Najbolja šahistkinja bila je Tijana Stanišić, drugo mjesto pripalo je Hani Bešliji, dok je treće mjesto zauzela Elma Hodžić. Prvo mjesto u kategoriji šahista pripalo je Nasiru Radači, drugo mjesto Marku Nikoliću, dok je treće mjesto osvojio Ismet Mešić. Najmlađim takmičarima od 8 do 10 godina uručene su diplome i knjige.

Drugog dana festivala, 7. maja ove godine održan je revijalni porodični šahovski turnir - Family chess. Organizator šahovskog festivala je Omladinski šahovsku klub Junior, a pokrovitelj Općina Novo Sarajevo.