





Općina Novo Sarajevo prva sarajevska Općina koja će osnovati Klub poduzetnica
Načelnik Općine Novo Sarajevo dr. Hasan Tanović i predsjednica Udruženja poslovnih žena BiH Aida Zubčević danas su u zgradi Općine potpisali Sporazum o saradnji u cilju osnivanja Kluba poduzetnica Općine Novo Sarajevo.
Prema riječima Aide Zubčević, Klub bi predstavljao mjesto okupljanja, učenja, informisanja i proaktivnog učešća žena u razvojnim inicijativama u lokalnoj zajednici, čime će se direktno doprinijeti razvoju poduzetništva na području općine Novo Sarajevo.
– Klub poduzetnica je neformalno tijelo koje je zamišljeno da bude poveznica između poduzetnica i Općine, a osnovni pravci djelovanja će biti usmjereni na organizaciju, edukaciju iz poduzetništva i lokalnog ekonomskog razvoja, stručna predavanja, promociju i afirmaciju žena, dobrih praksi i inicijativa, istakla je Zubčević predsjednica Udruženja.
Općinski načelnik dr. Hasan Tanović izrazio je zadovoljstvo što je Općina Novo Sarajevo jedna od prvih općina u Kantonu Sarajevo, a prva od četiri gradske općine koja će na osnovu ovog Sporazuma uspostaviti Klub poduzetnica na području svoje lokalne zajednice.
– Nakon što nam se Udruženje poslovnih žena BiH obratilo sa idejom uspostave Kluba poduzetnica, odmah smo prepoznali značaj ovog projekta budući da je prioritet rada Kluba usmjeren prema ekonomskom jačanju žena. Klub će, između ostalog, imati zadatak i da Općinu informiše o svim važnijim aktivnostima poduzetnica, te da inicira rješavanje prepreka i izazova za poduzetnice, a mi ćemo na sve raspoložive načine pružiti podršku i zajedničkim snagama raditi na rješavanju eventualnih problema, istakao je načelnik Tanović.
Udruženje poslovnih žena u BiH je nastalo zbog snažne potrebe za ukazivanjem važnosti uloge i doprinosa BiH žena poduzetnica, njihovog umrežavanja i promocije, a potpisivanjem današnjeg Sporazuma o saradnji Općina Novo Sarajevo postala je jedna od deset općina u Bosni i Hercegovini koja će uspostavom Kluba pružiti podršku i stručno savjetovanje svim poduzetnicama.
Načelnik Općine Novo Sarajevo dr. Hasan Tanović i predsjednica Udruženja poslovnih žena BiH Aida Zubčević danas su u zgradi Općine potpisali Sporazum o saradnji u cilju osnivanja Kluba poduzetnica Općine Novo Sarajevo.
Prema riječima Aide Zubčević, Klub bi predstavljao mjesto okupljanja, učenja, informisanja i proaktivnog učešća žena u razvojnim inicijativama u lokalnoj zajednici, čime će se direktno doprinijeti razvoju poduzetništva na području općine Novo Sarajevo.
– Klub poduzetnica je neformalno tijelo koje je zamišljeno da bude poveznica između poduzetnica i Općine, a osnovni pravci djelovanja će biti usmjereni na organizaciju, edukaciju iz poduzetništva i lokalnog ekonomskog razvoja, stručna predavanja, promociju i afirmaciju žena, dobrih praksi i inicijativa, istakla je Zubčević predsjednica Udruženja.
Općinski načelnik dr. Hasan Tanović izrazio je zadovoljstvo što je Općina Novo Sarajevo jedna od prvih općina u Kantonu Sarajevo, a prva od četiri gradske općine koja će na osnovu ovog Sporazuma uspostaviti Klub poduzetnica na području svoje lokalne zajednice.
– Nakon što nam se Udruženje poslovnih žena BiH obratilo sa idejom uspostave Kluba poduzetnica, odmah smo prepoznali značaj ovog projekta budući da je prioritet rada Kluba usmjeren prema ekonomskom jačanju žena. Klub će, između ostalog, imati zadatak i da Općinu informiše o svim važnijim aktivnostima poduzetnica, te da inicira rješavanje prepreka i izazova za poduzetnice, a mi ćemo na sve raspoložive načine pružiti podršku i zajedničkim snagama raditi na rješavanju eventualnih problema, istakao je načelnik Tanović.
Udruženje poslovnih žena u BiH je nastalo zbog snažne potrebe za ukazivanjem važnosti uloge i doprinosa BiH žena poduzetnica, njihovog umrežavanja i promocije, a potpisivanjem današnjeg Sporazuma o saradnji Općina Novo Sarajevo postala je jedna od deset općina u Bosni i Hercegovini koja će uspostavom Kluba pružiti podršku i stručno savjetovanje svim poduzetnicama.
Završetak Južne tribina stadiona Grbavica do kraja godine
U Plavom salonu stadiona Grbavica održana je konferencija za novinare povodom nastavka izgradnje ...
NOVO SARAJEVO OTVARA NOVO POGLAVLJE MEĐUNARODNE SARADNJE
Općina Novo Sarajevo i Kocaeli iz Republike Turske ozvaničili su početak saradnje potpisivanjem ...
OTVORENA IZLOŽBA „MAJSKA DJECA“ ALISE TELETOVIĆ U OPĆINI NOVO ...
U holu Općine Novo Sarajevo otvorena je izložba slika Alise Teletović pod nazivom „Majska ...
RADNO VRIJEME
OSNOVNI KONTAKT PODACI
Press
Izdvajamo







